Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

прп. Теоктиста, спосника великого Євтимія

прп. Теоктиста, спосника великого Євтимія

Одного дня до монастирської брами постукав самотній юнак. Походив він з вірменського міста Єраполя й називався Теоктист. Полюбивши Бога усім серцем, він утік з дому своїх батьків і у святій тишині монастиря хотів назавжди розпрощатися зі світом, який був повний спокус до порушення Господнього закону. Ігумен монастиря зрозумів молодого Теоктиста і прийняв його до монашого братства, щоб дати побожному юнакові можливість присвятити своє життя Богові.

З Єрусалиму, повний побожних думок про Господні дії, пішов Теоктист у пустиню над Мертвим морем, де була лавра Фаран з багатьма келіями пустельників, котрі мали спільну церкву. У цій пустині він замешкав у пустій печері. Його сусідом був св. Євтимій Великий. Познайомившись із преподобним Євтимієм, Теоктист став його учнем, одержав від нього монаший постриг, тож вони вже спільно удосконалювалися у християнських чеснотах.

Коли св. Теоктистові було 84 роки, об'явив Бог св. Євтимієві, що його перший учень, преподобний о. Теоктист, має перейти до вічної слави. Св. Євтимій відразу пішов до св. Теоктиста, який на руках свого вчителя віддав Богові свою праведну душу. Сталося це 3 вересня 446 року. На його похороні був присутній єрусалимський патріарх Анастасій.

Menu-bottom