Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

Час ІХ

Час Дев'ятий

Скачати Час Дев'ятий церковно-слов'янською мовою можна тут

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь

Слава тобі, Боже наш, слава тобі.

Царю небесний, утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмертний, помилуй нас (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, посіти і зціли немочі наші імени твого ради

Господи, помилуй (3 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Священик: Бо твоє єсть царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь.

Господи, помилуй (12 р.)

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. 

Прийдіте, поклонімся цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся Христові, цареві нашому – Богу. Прийдіте, поклонімся і припадім до самого Господа Ісуса Христа – царя і Бога нашого.

Псалом 83

Які ж то вони любі, твої оселі,* Господи сил! Знемагає моя душа й прагне до дворів Господніх!* Серце моє й моє тіло радіють живим Богом. Навіть пташина знаходить собі хатку,* і ластівка собі гніздечко, куди кладе своїх писклят; А я — жертовники твої, Господи сил,* Царю мій і Боже мій! Щасливі ті, що живуть у твоїм домі;* вони повіки тебе хвалять! Щасливий чоловік, що має свою силу в тобі* і твої дороги має в своєму серці. Проходивши сухою долиною, вони джерела з неї роблять,* і ранній дощ її благословенням зодягає. Набирають дедалі більше й більше сили,* побачать Бога в Сіоні. Господи, Боже сил, вислухай мою молитву;* Боже Якова, прихили вухо. О щите наш, поглянь, Боже!* Подивися на лице помазаника твого! Бо один день у твоїх дворах ліпший, ніж тисяча деінде;* волію стояти на порозі дому Бога мого, ніж жити в наметах беззаконня. Бо Господь Бог – сонце і щит. Господь дасть ласку й славу.* Він не відмовить блага тим, що ходять бездоганно. Господи сил!* Щасливий чоловік, що покладається на тебе!

Псалом 84

Ти, Господи, був доброзичливий до твого краю* і долю Якова ти обернув на добре. Простив вину народу твого,* покрив усі гріхи їхні. Стримав усе твоє обурення,* спинив жар гніву твого. Обнови нас, Боже нашого спасіння,* і поклади край твоєму на нас гнівові! Чи будеш гніватися на нас вічно?* Чи ти по–шириш гнів твій від роду й до роду? Чи ж ти не оживиш нас знову,* і народ твій не буде радуватися в тобі? Яви, о Господи, нам твоє милосердя,* подай нам твоє спасіння. Послухаю, Господь Бог говорить: про мир говорить до народу свого і до своїх побожних;* лише нехай не повертаються назад до божевілля. Справді, його спасіння близьке до тих, що його бояться,* щоб слава його перебувала в краю нашім. Милосердя і вірність зустрінулися разом,* справедливість і мир поцілувались. Правда з землі зійде,* і справедливість дивитиметься з неба. Та й сам Господь дасть щастя,* і земля наша дасть урожай свій. Перед ним ітиме справедливість і спасіння* там, де він буде ступати.

Псалом 85

Прихили, Господи, своє вухо,* обізвись до мене, бо я нужденний і бідний. Бережи мою душу, бо я вірний;* спаси, Боже, твого слугу, що покладається на тебе. Змилуйся наді мною, Господи,* бо я ввесь час до тебе кличу. Звесели душу слуги твого,* до тебе бо, Господи, я підношу мою душу. Бо ти, Господи, добрий і ласкавий,* і повний милосердя до всіх, що тебе прикликають. Вислухай, Господи, мою молитву,* почуй голос мого благання. У день моєї скрути до тебе я взиваю,* бо ти вислухаєш мене. Немає, Господи, тобі рівні поміж богами,* і немає діл, як твої діла. Усі народи, що їх створив ти, прийдуть, поклоняться, Господи, перед тобою* і прославлятимуть твоє ім'я. Бо ти великий і твориш дивні речі,* ти Бог єдиний. Господи, навчи мене путі твоєї, щоб я ходив у твоїй правді;* води моїм серцем, щоб перед іме–нем твоїм острах мало. Я буду дякувати тобі, Господи, мій Боже, всім мої серцем, * і прославлятиму ім'я твоє навіки. Бо милість твоя велика наді мною, * і ти вирятував мою душу з найглибшого аду. О Боже, горді піднялись на мене,* і юрба насильників на життя моє чигає; вони й на тебе не вважають. Але ти, Господи, Бог милосердний і милостивий,* повільний до гніву і повний ласки та правди. Повернись до мене і змилуйся наді мною,* дай слузі своєму твою силу й спаси сина слугині твоєї. Яви мені знак милости твоєї, щоб ненависники мої те бачили й осоромились,* бо ти, Господи, поміг мені і мене потішив!

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові: І нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Алилуя, алилуя, алилуя: Слава тобі, Боже! (Зр.). Господи, помилуй (З р.). Тоді Слава: тропар за уставом;

І нині: Ти, Милосердний, що задля нас народився з Діви,* витерпів розп'яття і смертю смерть подолав, * і, як Бог, появив воскресіння,* не погорди тими, що їх ти створив рукою своєю.* Покажи, Милостивий, своє чоловіколюбство,* прийми Богородицю, що тебе породила і молиться за нас,* і спаси, Спасе наш, людей зневірених.


Якщо Великий Піст, співаємо оцей тропар: (г.8) Ти, Христе Боже, у дев'ятій годині* задля нас тілом смерти зазнав,* тож умертви нашого тіла хотіння і спаси нас.

Стих: Нехай наблизиться молитва моя до тебе, Господи, врозуми мене за твоїм словом.

Стих: Нехай моє благання дійде до тебе, Господи, визволь мене за твоїм словом.

Слава і нині: Ти, Милосердний... (див. вище).


Не залишайнас до кінця, ради імени твого святого,* не зруйнуй заповіту твого* й не віддаляй милости твоєї від нас задля улюбленого тобою Авраама,* і задля Ісаака, раба твого,* та Ізраїля святого твого.

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш; і кондак.


Якщо Вел. Піст, замість кондака, співаємо оці тропарі: (г.8) Бачивши Начальника життя розбійник,* що висів на хресті, мовив:* Якби розп'ятий з нами не був Богом у тілі,* сонце не сховало б свого проміння і не тряслася б, тремтячи, земля.* Але ти, Господи, що все терпиш,* пом'яни мене в царстві твоїм.

Слава: Посеред двох розбійників* мірилом справедливости став хрест твій;* одного із них тягар хули привів до пекла,* а другий визволився від гріхів, визнавши тебе Богом.* Христе Боже, –слава тобі!

І нині: Бачивши на хресті Агнця і Пастиря, і Спасителя світу,* Мати твоя мовила, плачучи: Сину і Боже мій!* Світ веселиться, приймаючи визволення,* але моє серце горить, дивлячись на твоє розп'яття,* яке ти за всіх терпиш.


Господи, помилуй (40 р.)

Ти, що повсякчас і кожної години на небі й на землі приймаєш поклін і славу, Боже добрий, довготерпеливий й многомилостивий, що праведних любиш, і грішних милуєш, і всіх кличеш до спасіння, заради обіцянки майбутніх благ! Прийми, Господи, в цю хвилину й наші молитви і спрямуй життя наше до твоїх заповідей. Душі наші освяти, тіла очисти, думки наші направ, розум очисти й протверези, і визволь нас від усякої скорботи, лиха й слабування. Захисти нас святими ангелами твоїми, щоб ми, їх охороною збережені й напоумлені, осягнули єдність віри та зрозуміння неприступної твоєї слави, бо ти благословенний на віки віків. Амінь.

Господи, помилуй (3 р.). Слава і нині: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу і від серафимів,* що без зотління Бога Слово породила,* сущу Богородицю, тебе величаємо. Іменем Господнім благослови, отче!

Священик: Боже, змилуйся над нами і благослови нас; світлом лиця твого осяй нас і помилуй нас. Хор: Амінь.


Якщо Великий Піст, читай Молитву св. Єфрема: Господи і Владико життя мого! Духа лінивства, недбайливости, властолюб'я і пустомовства віджени від мене. (Доземний поклін).

Духа чистоти, покори, терпеливости й любови даруй мені, слузі твоєму. (Доземний поклін).

Так, Господи, Царю! Дай мені бачити гріхи мої і не осуджувати брата мого, бо ти благословенний на віки віків. Амінь. (Доземний поклін).

Боже, милостивий будь мені грішному! Боже, очисти мої гріхи і помилуй мене! Без числа нагрішив я, Господи, прости мені! (12 малих поклонів).

Святий Боже; Пресвята Тройце; Отче наш. Господи, помилуй (12 р.) – і молитва на Час 9–ий:


Молитва на Час 9–ий

Владико Господи, Ісусе Христе, Боже наш! Ти довго терпиш наші провини і привів нас аж до цієї години, в яку ти на животворнім дереві висячи, благорозумному розбійникові до раю відчинив вхід і смертю смерть знищив. Очисти нас грішних і недостойних слуг твоїх, бо нагрішили ми й беззаконня натворили, що вже не достойні звести очей наших і поглянути на височінь небесну, бо ми знехтували дорогу правди твоєї і ходили, куди вело нас серце наше! Тож молимо твоє безмірне милосердя: Пожалій нас, Боже, з безмежної милости своєї і спаси нас задля імени твого святого, бо змарнували ми в суєті дні наші. Визволи нас із руки супротивника і прости нам гріхи наші. Умертви тілесні пристрасті наші, щоб відкинувши стару людину, ми в нову зодягнулися, і жили для тебе, Владики нашого і Доброчинця, і так, ідучи за твоїми веліннями, досягли вічного спокою, де для всіх праведних радісна оселя. Бо ти правдиво істинна веселість і радість для тих, які люблять тебе, Христе Боже наш, і тобі славу віддаємо з предвічним твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворним твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Священик: Слава тобі, Христе Боже, надіє наша, слава тобі!

Хор: Слава і нині: Господи, помилуй (Зр.). Благослови.

Священик: Христос, істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець. Хор: Амінь.