Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

В'ячеслава, князя чеського

В'ячеслава, князя чеського

Дружиною чеського князя Братислава була слов'янка — лютицька княгиня Драгомира, котра номінально була християнкою. 907 року у Братислава й Драгомири народився син Вячеслав, його взяла на виховання бабуся Людмила, що жила тихим життям вдовиці в Празі. Людмила мала тоді 50 років, була вченою й надзвичайно чесною християнкою. Її піклування про виховання малого внука дало добрі плоди - В’ячеслав глибоко перейнявся духом християнської побожності, яка згодом перетворилася на справжню святість.

Коли В’ячеслав став князем Чехії, тоді дав молодшому братові Болеславові частину краю. Також він видав маніфест, у котрому засвідчив, що він буде захищати Божий закон і Христову Церкву, до всіх підданих буде милосердним і справедливим, тільки вбиство каратиме суворо. Він щодня ставав на коліна перед Найсвятішими Тайнами у кивоті і молився за нещасну, поганством затемнену душу своєї матері.

Коли Болеслав побачив, що брат не передає йому престолу, то вирішив поквитатися з ним. 929 року Болеслав убив свого брата. Біля гробу св. Вячеслава почали діятися чуда. Наляканий ними Болеслав наказав перенести братове тіло до церкви св. Віта в Празі. Тоді народ відразу проголосив святого В’ячеслава мучеником, котрий віддав своє життя за оборону Христової віри.

Menu-bottom
________thumb В'ячеслав, князь чеський