Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

Св. Григорія, єп. Ниського

Св. Григорія, єп. Ниського

Святитель Григорій, єпископ Ниський, був молодшим братом святителя Василія Великого. Народження і виховання його збіглося із піком аріянских суперечок. Отримавши прекрасну освіту, він був у свій час наставником красномовства.

У 372 році був рукопокладений святим Василієм Великим на єпископа міста Ніси в Каппадокії. У 379 році помер його брат святий Василій Великий. Святий Григорій важко переживав втрату свого наставника. У тому ж році святий Григорій брав участь в Антіохійському Соборі проти єретиків, що не визнавали непорочності Божої Матері, і тих, що поклонялися Богоматері як божеству. Він був вибраний Собором для огляду церков в Аравії і Палестині й утвердження православного вчення про Пресвяту Богородицю. Дорогою додому святий Григорій відвідав Єрусалим.

У 381 році святий Григорій був одним з головних діячів II Вселенського Собору, який було скликано в Константинополі проти єресі Македонія, який неправильно тлумачив природу Святого Духа. На цьому Соборі, за ініціативою святого Григорія, був доповнений Нікейський Символ віри.

Доживши до глибокої старості, святий Григорій Ниський уснув незадовго після Константинопільського Собору.

Menu-bottom
__________________thumb Св. Григорій, єп. Ниськй