Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

Тропар Обрізання ГНІХ та Василія Великого

Тропар празника, глас 1: На престолі вогневиднім у вишніх сидиш з Отцем безначальним * і божественним Твоїм Духом. * Благоізволив Ти родитися на землі з Дівиці, що не знала мужа * – Твоєї матері, Ісусе. * Того ради й обрізання довершено на Тобі, людині восьмиденній. * Слава преблагому Твоєму задумові, * слава промислові Твоєму, * слава низходженню Твоєму, * єдиний Чоловіколюбче.

І святому, глас 1: На всю землю вийшло вістування Твоє, * прийняла бо вона слово Твоє, що ним боголіпно навчив Ти; * природу того, що існує, пояснив Ти, * звичаї людські прикрасив Ти * – царське священство, отче преподобний Василіє. * Моли Христа Бога * за спасення душ наших.

Слава: Кондак святому, глас 4: Явився єси основою непохитною Церкви, * подаючи всім людям владицтво неукрадне, * запечатавши твоїми веліннями, * небоявленний Василіє преподобний.

I нині: Кондак празника, глас 3: Всіх Господь обрізання терпить * і людські прогрішення як благий обрізує, * дає спасення світові; * і радується в вишніх і Творця єрарх, * і світлоносний, і божественний таїнник Христовий – Василій.

Прокімен, глас 6: Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє (Пс. 27,9).

Стих: До Тебе, Господи, взиватиму, Боже мій, щоб не відвертався Ти мовчки від мене (Пс. 27,1).

Menu-bottom