Літургійний календар традиційних Церков візантійського обряду

Головне меню
 
I.E.S.

Християнський Календар
є проектом
Інституту Екуменічних Студій

мчч. Мини, Віктора й Вінкентія, мчц. Стефаніди

мчч. Мини, Віктора й Вінкентія, мчц. Стефаніди

Святий Мина

Святий Мина походив з Єгипту і був вояком за правління імператора Діоклетіана, жорстокого гонителя християн. Будучи побожним християнином, він невдовзі покинув військо, бо не хотів переслідувати своїх братів у Христі. Мина оселився у пустелі, де ревною молитвою і строгим постом прославляв Бога. 304 року погани ув'язнили його, а потім зарубали мечем.

Святий Віктор і Стефаніда

Св. Віктор був вояком за часів цісаря Антоніна й служив у війську, правдоподібно, у Єгипті. Коли його комендант довідався, що він християнин, хотів примусити його, щоб Віктор приніс жертву поганським божкам. Але відважний Христовий борець не злякався поганських погроз і почав уголос прославляти Ісуса Христа. За це його піддали жахливим мукам.

Під час того почала прославляти Христа також молода жінка Стефаніда. За те її відразу ув'язнили і завели до поганського судді, котрий почав намовляти її відступити від святої віри. Коли вона таку намову рішуче відкинула, суддя наказав прив'язати її до крон двох дерев і роздерти надвоє. Після цього відрубали сокирою голову також св. Вікторові.

Святий Вінкентій

Славний мученик св. Вінкентій походив з Іспанії. Завдяки батьківській опіці єпископа Сараґосси, Валерія, молодий Вінкентій здобув глибоку релігійну освіту, і відтак став дуже побожним. Згодом Валерій висвятив його на диякона і доручив йому уряд проповідника. Під час жорстокого переслідування християн, що його ініціювали римські цісарі Діоклетіан і Максимільян, єпископа Валерія і диякона Вінкентія ув'язнили й мучили. Згодом Валерія прогнали на заслання, а Вінкентій віддав Богові свою святу душу. Сталося це у Валенсії 304 року.

Menu-bottom
11_-_myna_viktor_vinkentij_thumb свв. Мина, Віктор й Вінкентій